Forside For abonnenter Ry: Platanvej 9 solgt for 3.710.000 kroner Boligen, der er handlet, er bygget i 1988. Købsaftalen blev indgået 12. juni 2026. Foto af Geodatastyrelsen, 2023, licenseret under CC BY 4.0 - + Del artikel Del Del Print Kopiér link 09 jul. 2026 kl. 10:16 BE ar@jfmedier.dk
Forside Cyklist dræbt i trafikulykke: Vejen er genåbnet Sydøstjyllands Politi har fredag været til stede ved et trafikulykke på Århusvej i Galten.
Vand For abonnenter Sådan endte 600.000 liter spildevand i søen: - Det er ikke en fejl, vi har set før Tidligere på sommeren blev badegæster ved Bybadet og Næsset bedt om at blive på land.
himmelbjerget For abonnenter Klager og høje priser udskyder arbejdet med Himmelbroen Selvom Skanderborg Kommune havde et ønske om at sætte hurtigt skub i udviklingen af kajanlægget ved Himmelbjerget, ser det nu ud til at blive en langstrakt affære.
kollektiv transport For abonnenter Mor kritiserer kaotisk skolestart: Unge kan ikke regne med bussen til Skanderborg
Restaurant For abonnenter Skimmel, fedt og behårede belægninger: Hotel Himmelbjerget politianmeldt - igen